compare

Dormeo-ks.com

Dyshekë, mbulesa, këllëfë, batanije, jorganë, jastakë, mbishtresa dhe aksesorë kualitativë. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetshëm." http-equiv="description
advertising
Links Website >>
Website Topics club, nga
Top Keywords from Search Engines dyshek, topshop-ks + 3 more>>
Dormeo-ks.com is ranked 4,681,055th in the world (amongst the 30 million domains). This site is relatively popular among users in the albania. It gets 86.9% of its traffic from the albania . This site is estimated to be worth $2956. It has 8 backlinks. Dormeo-ks.com has 35% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal Rating:
www.dormeo-ks.com
2.5/5.0
by
WebstatsDomain

Similar websites

Favicon of www.dormeo.me  

Dormeo.me

Dormeo - Internet Prodavnica

Dušeci, jastuci, prekrivači, posteljine, interaktivni vodiči, video prezentacije, savjeti

Popularity: | Safety: | www.dormeo.me tags for www.dormeo.me pre

Favicon of tregoj.com  

Tregoj.com

Merrjep.al | Njoftime | Shpallje | Vetura | Patundshmëri | Kompjutera...

Merrjep.al ështe faqja më e rre për njoftime të vogla në shqipëri.aty vijnë edhe persona privat

Popularity: | Safety: | tregoj.com

Favicon of www.amber.al  

Amber.al

Dysheke Amber

Hapesira juaj per gjume te qete me nete te shendetshme dhe mengjese plot energji

Popularity: | Safety: | www.amber.al

advertising
Favicon of www.cilek.al  

Cilek.al

Cilek – Kid’s Rooms...

Dyqani i mobiljeve për foshnje, fëmijë dhe adoleshentë në tiranë

Popularity: | Safety: | www.cilek.al

Favicon of www.megaflexdysheke.com  

Megaflexdysheke.com

Megaflex | Dysheke Krevate Ortopedike, Jasteke, Memory, Latice

Dyshek italiane, jastek, susta, krevat ortopedik, cercafe dhe aksesore gjumi.cilesi e garantuar europiane

Popularity: | Safety: | www.megaflexdysheke.com

Favicon of www.7notti.al  

7notti.al

7 Notti

Ne ofrojme dysheke cilesore te modeleve dhe dimensioneve te ndryshme duke filluar nga cmime ekonomikderi

Popularity: | Safety: | www.7notti.al

Favicon of www.mundesia-arte.al  

Mundesia-arte.al

Mundesia e Arte

Mundësia e artë ju mirpret që ta njihni, gjithashtu ju mundëson shitje, blerje, reklamime biznesesh etj

Popularity: | Safety: | www.mundesia-arte.al

Web Safety

dormeo-ks.com is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing:
Avg Antivirus
Wot Raiting
SiteAdvisor
Child Safety

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

General Statistics

Title: Dyshekë, Jastëk, Jorganë, Batanije dhe Aksesorë Dormeo
Description: Dyshekë, mbulesa, këllëfë, batanije, jorganë, jastakë, mbishtresa dhe aksesorë kualitativë. Çdo gjë që ju nevojitet për komfort dhe gjumë të shëndetsh... more
SEO score: 35%
Website Worth: $2,956 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 4,681,055
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
albania
Alexa backlinks: 10
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 91.198.190.133 [Trace] [Reverse]
Server Location: Slovenia (Zagorje Ob Savi) [See domains hosted in Zagorje Ob Savi | Slovenia]
Date Registered: 2013-01-10 09:18:17
Site Age: 4 years and 1 months
Pageviews per User: 1.7
Average Time on Site: 02:23
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.dormeo-ks.com that came from a search engine
9.5%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.dormeo-ks.com that consist of a single pageview
66.7%
Daily Pageviews: n\a
Sites redirect to this site: dyshek.com, www.shtepiajuaj.com
Load Time: 1.03 seconds

Website categories

Currently, we found 2 categories on dormeo-ks.com
club 244'334 sites nga 3'412 sites

Domain Name

Domain Name: www.dormeo-ks.com
Registrar: MarkMonitor, Inc
Domain Age: 4 years and 1 months
Time Left: 1 years and 3 months
Creation: 2013-01-10
Expiration: 2018-05-30
See dormeo-ks.com whois information

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
dormeo kosovo
1 2016-01-20
dyshek
3 2016-02-01
krevati club
5 2016-02-11
dormeo trend set
5 2015-12-09
memosan anatomic pillow
7 2015-12-06
www.dormeo.rs
8 2016-01-11
dormeo renew box
9 2015-12-11
dormeo.me
11 2016-02-12
topshop-ks
11 2016-01-26
dormeo memosan 3-layer
11 2016-01-22

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
dormeo 104
jastk 72
warm 39
batanije 28
shum 26
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
dormeo warm 26
jastk memosan 23
warm hug 21
batanije dormeo 18
warm and cozy 18
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
batanije dormeo warm 18
dormeo warm and cozy 18
air feel duo 15
jastk air feel 15
feel duo 40x60 15

Headings

Excellent, your website is structured using HTML headings (<H1> to <H6>). Always Use an <H1> Heading Tag. Search engines place a lot of value on the text inside <H1> tags, so make sure that it's optimized and well represents the page content.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
145555
<H1> informohu dhe fito dhuratë
<H2> dhuratë perfect sleep set me blerjen e çdo dysheku dormeo
<H2> ofertat më të mira
<H2> produktet e reja

Anchors Cloud

Anchors Cloud: List of most used anchor phrases in the anchor tags of the referring domains. An example would be "webstatsdomain" in "<a href="http://webstatsdomain.org">webstatsdomain</a>"

  • <a>image</a>( 100% )

Terms Cloud

List of most used terms in the anchor text of the referring domains. An example would be "Webstatsdomain" in "<a href="http://webstatsdomain.org">Free website statistics, analysis, review - Webstatsdomain</a>"

  • <a>image</a>( 100% )

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Dormeo-ks.com is ranked 4,681,055th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 4,681,055 visit alexa Alexa backlinks: 10
This report show rough estimate of dormeo-ks.com's popularity
The top queries driving traffic to www.dormeo-ks.com from search engines.
endrrat dhe shpjegimi i tyre
komentimi i endrrave
endrrat dhe kuptimi i tyre
shpjegimi i endrrave
endrat dhe shpjegimi i tyre

Visitors Localization

Traffic Estimations Low
Traffic Rank 4,681,055th most visited website in the World
albania 86.9

Websites hosted on same IP

Domain Popularity
Favicon for topshop.ba   www.topshop.ba
Favicon for dormeo.ba   www.dormeo.ba
Favicon for top-shop.md   www.top-shop.md
Favicon for topshop.al   www.topshop.al
Favicon for delimano.ba   www.delimano.ba

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2016-08-31, website load time was 1.03. The highest load time is 1.55, the lowest load time is 0.90, the average load time is 1.08.

Contact information:

Facebook profile for www.dormeo-ks.com - Dormeo Kosova | Facebook
http://www.dormeo-ks.com/site_content.asp?width=920&height=500&id=193910
See dormeo-ks.com contact information in whois record

0reviews

Add review